Makléřství Ing. Pavel Mihalo

www.google.com | www.seznam.cz | www.koop.cz

Vítejte na stránkách makléřství Ing. Pavel Mihalo - pojišťovací, zprostředkovatelské a poradenské služby

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

small logo

Ing. Pavel Mihalo

Pojišťovací makléř, se sídlem Modřínova 2436/2, 326 00 Plzeň, zapsán do registru MFČR, č. reg. 034153PM,

telefon: 377 919 291 - 2, e-mail: maklerstvi@mihalo.cz, IČO: 43327311, DIČ: CZ6312251704

 

 

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

Pojištění nemovitosti Pojištění nemovitostí je určeno k zabezpečení nemovitostí určených k bydlení proti živelným pohromám a před dalšími riziky. Pojištění se sjednává pro různé typy nemovitostí, zejména pak pro: rodinné domy včetně vedlejších objektů typu kolen, samostatně stojících garáží, plotů, aj.; byty a bytové domy; rekreační objekty, tj. chaty a chalupy; objekty ve výstavbě. Pojištění se vztahuje pouze na pojištěnou stavbu, nikoli tedy na věci, které tato stavba uvnitř obsahuje.

Pojištění domácnosti Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na (většinou movité) věci náležející k domácnosti, jako je např. nábytek, elektronika, cennosti, audiovizuální technika aj.

Pojištění odpovědnosti za škody Pojištění odpovědnosti za škody slouží ke krytí škod, které vznikly třetí osobě činností pojištěného. Může být sjednáváno samostatně nebo formou připojištění například k pojištění domácnosti. V zásadě jsou dva druhy pojištění odpovědnosti - pojištění odpovědnosti za škody v běžném občanském životě a pojištění odpovědnosti za škody při výkonu povolání.

Pojištění odpovědnosti za škody v běžném občanském životě Pojištění odpovědnosti občanů lze uzavřít na škody vzniklé z činnosti v běžném občanském životě (při provozu domácnosti, při sportu a rekreaci, při opatrování zvířete), na škody vzniklé ze správy, nájmu, držení nebo vlastnictví nemovitosti (např. škody při úrazu na chodníku domu) nebo na škody vzniklé na stavbě nebo demolici.

Pojištění odpovědnosti za škody při výkonu povolání Každý zaměstnanec ručí za škody způsobené neúmyslně při výkonu povolání do výše 4,5násobku mzdy. Škody do této výše lze navíc pojistit v rámci pojištění odpovědnosti při výkonu povolání. Pojištění se vztahuje vždy ke konkrétnímu zaměstnavateli. Při změně zaměstnavatele je třeba změnit smlouvu, což pojišťovny nabízejí bezplatně.

©2006 Makléřství Ing. Pavel Mihalo