Makléřství Ing. Pavel Mihalo

www.google.com | www.seznam.cz | www.koop.cz

Vítejte na stránkách makléřství Ing. Pavel Mihalo - pojišťovací, zprostředkovatelské a poradenské služby

Životní pojištění

small logo

Ing. Pavel Mihalo

Pojišťovací makléř, se sídlem Modřínova 2436/2, 326 00 Plzeň, zapsán do registru MFČR, č. reg. 034153PM,

telefon: 377 919 291 - 2, e-mail: maklerstvi@mihalo.cz, IČO: 43327311, DIČ: CZ6312251704

 

 

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění představuje kombinaci pojištění pro případ smrti (nebo dožití) a spoření. Ve vyspělých zemích se životní pojištění těší vysoké oblibě. V posledních letech se životní pojištění začíná stále více prosazovat i u nás.

Princip pojištění Životní pojištění v sobě zahrnuje pojištění pro případ smrti a spoření. To znamená, že část z placeného pojistného je určena na pokrytí rizika smrti a část je pojišťovnou připisována ve prospěch klienta na tzv. kapitálová hodnota. Tuto kapitálovou hodnotu pojišťovna investuje a zhodnocuje. V případě smrti klienta je pojišťovna povinna vyplatit jak kapitálovou hodnotu pojištění tak pojistnou částku pro případ smrti. V případě, že se klient dožije konce pojištění, vyplatí pojišťovna klientovi kapitálovou hodnotu pojištění.

Komu je pojištění určeno? Cílem životní pojištění je finančně zajistit osoby vám blízké (manželku, děti) v případě vaší smrti. Zejména je vhodné pro živitele rodin, kdy vaší smrtí příjde zbytek rodiny o podstatnou část příjmů. Životní pojištění tak pomůže alepoň částečně vyrovnat tuto ztrátu. Někdy je životní pojištění vyžadováno bankou při poskytnutí úvěru banka se tak chrání proti riziku smrti klienta.

Uzavření pojištění Životní pojištění nemůže uzavřít každý. Pojišťovna se snaží minimalizovat počet pojistných plnění (v případě smrti klienta) a své klienty pěčlivě vybírá podle zdravotních rizik, které klient uvede při uzavírání smlouvy. Pojištění lze navíc uzavřít jen do určitého věku života. Pojišťovna může uzavření smlouvy odmítnout. Zcela jistě bude například odmítnut klient, který prodělal infarkt.

Výše pojistnéhoVýše splátky pojistného je každému klientovi vypočtena pojišťovnou individuálně podle výše pojistné částky, věku a zdravotního rizika klienta. Pojistné může být obvykle placeno v měsíčních až ročních splátkách. Pojišťovny rovněž nabízejí pojištění s jednorázovou platbou pojistného, tj. celé pojistné zaplatíte dopředu na začátku pojištění.

DaněPodle novely Zákona o daních z příjmů z konce roku 2000 je placené pojistné odpočitatelné od základu daně.

©2006 Makléřství Ing. Pavel Mihalo